Najlepsze rodzaje masażu relaksacyjnego – Część 1.

Regularne masaże mogą skutecznie wyleczyć Twoje przewlekłe choroby. Coś o tym wiem, już nie cierpię na ciągłe bóle pleców. Regularne masaże nie tylko pomagają poczuć się bardziej zrelaksowanym, ale mogą również skutecznie leczyć przewlekłe schorzenia.

Ponieważ istnieje tak wiele rodzajów masażu, możesz być lekko zdezorientowany. Sprawdź, który rodzaj masażu będzie odpowiedni dla ciebie. Poniżej znajdziesz przewodnik o najpopularniejszych rodzajach masażu relaksacyjnego.

Szwedzki masaż

Jeśli zastanawiasz się, jak się zrelaksować, powinieneś rozważyć skorzystanie z masażu szwedzkiego. Jest to jedna z niewielu technik masażu, która obejmuje sztukę używania długich pociągnięć połączonych z wywieraniem nacisku na ciało. Twoje ciało po takim masażu będzie ożywione i „lżejsze”.

Istnieje pięć różnych technik, z których korzysta większość praktyków masażu terapeutycznego: głaskanie, ugniatanie, pocieranie, uderzanie i wibracje.

Masaże sportowe

Jeśli jesteś sportowcem, jest to jeden z rodzajów masaży, o których warto pamiętać regularnie. Na szczęście, nie musisz uprawiać sportu, aby czerpać korzyści z takiego rodzaju masażu. Przy tym rodzaju masażu nie będziesz mógł przeglądać social mediów, czytać nowych artykułów czy sprawdzać pożytecznych rzeczy typu poradnik iPhone czy prezenty na zbliżające się okazje, ale uwierz mi, że warto.

Masażysta sportowy skupi swoje wysiłki na rozluźnieniu napięcia w stawach, mięśniach, ścięgnach, więzadłach i tkankach. Masaże sportowe wykorzystują różne rodzaje technik masażu, w tym masaż szwedzki. Osoby, które regularnie korzystają z masaży sportowych, twierdzą, że lepiej śpią, stają się bardziej elastyczne i szczęśliwsze.