Jaki rodzaj masażu wybrać? – Część 2

Chcesz się od czasu do czasu porządnie zrelaksować lub cierpisz na przewlekłe choroby? Pomyśl o masażu. Jest wiele rodzajów masażu. Zapraszam Cię na drugą część, w której opisze resztę rodzajów, na które możesz się zdecydować. Przekonaj się – Twoje mięśnie będą elastyczne i szczęśliwe.

Masaż Shiatsu

Ta technika masażu ma długą historię, sięgającą starożytnej Japonii. Jest to bardziej intensywna technika niż inne rodzaje masażu. Twój masażysta prawdopodobnie użyje swoich kostek, łokci, kolan i stóp, aby przynieść ulgę napiętym mięśniom twojego ciała. Polecam ten rodzaj masażu dla osób, które mają pracę siedzącą i na dodatek dla tych, którzy po godzinach grają w gry lub nawet w przerwie na kawę wchodzą na portal o grach zamiast rozprostować kości. 

Refleksologia

Ta technika jest również nazywana terapią strefową. Kiedy wykonujesz ten rodzaj masażu, oczekuj, że praktykujący zastosuje różne poziomy nacisku na twoje dłonie, stopy i uszy.

Zgodnie z tradycją, która dała początek refleksologii, każda część twojego ciała łączy się z określonymi narządami i układami ciała. Dlatego ludzie, którzy cierpią na przewlekłe schorzenia, odwiedzają refleksologów.

Pamiętaj, aby wybrać rodzaj masażu relaksacyjnego, który najbardziej Ci odpowiada

Istnieje wiele wspaniałych rodzajów masażu relaksacyjnego. Jeśli interesuje Cię masaż z techniką o długiej historii, rozważ skorzystanie z masażu shiatsu. Jeśli jesteś sportowcem, który potrzebuje pomocy w regeneracji, dobrym pomysłem jest skorzystanie z masażu sportowego. Mam nadzieję, że pomogłem 🙂